Ekonomi

Vestel, dizaynlarıyla Plus X Awards’ta 65 ödül aldı

Yaklaşık 20 yıldır memleketler arası ölçekte düzenlenen tasarım ve inovasyon yarışı Plus X Awards, teknoloji, spor ve ömür alanlarına dokunan global markaları ödüllendirdi.

Almanya’da düzenlenen tertip kapsamında Vestel, dizaynlarıyla toplam 65 ödül almaya hak kazandı. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran Vestel, tertibinin “En Yenilikçi Marka 2021” unvanını da aldı.

Açıklamaya nazaran Vestel’in televizyonlar ve elektrikli araç şarj istasyonlarından oluşan 7 eseri 25 ödül alırken, Vestel UX (Arayüz) grubunun 7 projesi de 16 mükafata layık görüldü. Lisanslı bir Vestel markası olan Sharp 2K20 Yeni Seri ailesindeki 6 eseriyle, Plus X Awards kapsamında toplam 23 ödül almaya hak kazandı.

Sharp’ın yeni seri akıllı buzdolabı, ankastre fırın, çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi dizaynları kazandığı ödüllerle Plus X Awards tertibinin en kıymetli ve en özel mükafatı olan “En Yenilikçi Marka 2021” unvanını da almasını sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Sürdürülebilir bir anlayışla eserlerimizi yenilikçi, kullanıcı dostu ve etrafa hassas anlayışla tasarlıyoruz. Üretimde sahip olduğumuz gücü tasarım vizyonumuza da taşıyarak, memleketler arası ölçekte başarılara imza atıyoruz. Türkiye’yi dünyanın dört bir yanında gururla temsil eden bir marka olarak tasarımlarımızın dünya devlerini geride bırakması bizleri çok keyifli etti. Vestel olarak Türkiye’nin ismini dizaynda da dünya markası yapma yolunda adımlar atmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu