Ekonomi

TürkTraktör, ‘Faz V’ emisyon motorlu yeni traktörün ihracatına başladı

TürkTraktör, Avrupa’da uygulamaya geçen ‘Faz V’ emisyon standartları düzenlemesine uygun traktörlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Şirketin açıklamasına nazaran, TürkTraktör geçen yıl New Holland T4S ile Case IH Farmall A traktörlerini, Avrupa Birliği’nin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde Faz V emisyon standartlarına uygun formda geliştirilen motorlarla üreterek ihracatına başlamıştı. Artık ise, birinci nesliyle Avrupa’da 2015’te ‘Yılın Traktörü Ödülü’ne layık görülen New Holland T3F traktörünü, Ar-Ge takımları tarafından geliştirilen ve TürkTraktör tesislerinde üretimi yapılan yeni jenerasyon çevreci motorlarla Avrupalı çiftçilerle buluşturuyor.

İnsan-makine etkileşimini verimli hale getiren geliştirmeler yapıldı

Açıklamaya nazaran, TürkTraktör Ar-Ge Merkezi mühendisleri, New Holland T3F modeline son teknoloji S8000 3 silindir yerli üretim motoru entegre ederken eserin geliştirilme süreçlerinde ise modelin daha evvelki kuşağı için çiftçilerden gelen geribildirim ve talepleri de dikkate aldı. Üçüncü kuşak olan bu yeni modelde, insan-makine etkileşimini daha verimli hale getiren birçok geliştirme yapıldı ve çok daha ergonomik bir şoför bölgesi tasarlandı. New Holland T3F’de kullanım verimliliğini artıran, elektronik motor sürat idaresi özelliği ise esere entegre olarak sunuluyor.

“Pazara yeni eserler sunmaya devam ediyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Şirketimiz, dünyanın çeşitli pazarlarında uygulanan son teknoloji emisyon ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir mühendislik ve altyapı yatırımına sahip. Bu sayede, geniş bir yelpazede, gereksinimleri karşılayan motor tahlillerimizle pazara yeni eserler sunmaya devam ediyoruz. Büyük bir çoğunluğu yerli tedarikçilerimiz tarafından sağlanan kesimlerle Türkiye’de üretilen New Holland T3F ile, bir defa daha küresel pazarlara dünya standartlarında eserler sunabildiğimizi kanıtlamış olduk.” diye devam etti.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu