EkonomiGenelGüncel

Türkiye’nin 81 vilayetinde 19 Mayıs coşkusu

Yurdun dört bir yanında 19 Mayıs coşkusu yaşanıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Anıtkabir’de, İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı, İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda merasimler düzenlendi. Üç büyük kentte olduğu üzere 81 ilin tamamında belirlenen merasim alanlarında etkinlikler gerçekleştirildi.

Kasapoğlu, 81 vilayetten gençlerle Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 vilayetten gelen gençlerle Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, beraberindeki heyetle Anıtkabir’de düzenlenen merasime katıldı. Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Kasapoğlu’nun, mozoleye çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu akabinde İstiklal Marşı okundu.

Buradaki merasimin akabinde Bakan Kasapoğlu, Misak-ı Ulusal Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

İstanbul’da merasimlerin adresi Taksim

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı önünde merasim düzenlendi. Merasime, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, parti temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Resmi merasimin akabinde İmamoğlu zabıta mangası eşliğinde İBB çelengini Cumhuriyet Anıtı’na bıraktı. Akabinde siyasi partilerin temsilcileri de anıta çelenk sundu.

İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Genelge gereği tek çelenkle merasim düzenlendiğini belirten İmamoğlu, “Bu 9-10 yıl evvel alınmış bir karar, yanlış bir karar. Bu karardan geri dönülüp nitekim bayramların tüm toplum katmanlarının bir ortaya gelip birlikte kutlandığı bir biçime dönüşmesi lazım.” diye konuştu.

İzmir’deki merasim Cumhuriyet Meydanı’nda

İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimde, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Salgın önlemleri altında gerçekleştirilen merasimde, iştirakçiler maske takıp toplumsal aralık kuralına uydu.

Tarihi kalede dev Türk bayrağı

Nevşehir’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, gençlerin taşıdığı dev bayrak tarihi Nevşehir Kalesi’nde dalgalandırıldı.

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Yürüyüşü’nde, dev Türk bayrağı Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102’nci yılı hasebiyle 102 genç tarafından Damat İbrahim Meydanı’ndaki belediye binasından Nevşehir Kalesi’ne kadar ellerde taşındı.

Saat 19.19’da meskenlerden İstiklal Marşı okunacak

Saatler 19.19’u gösterdiğinde tüm kentlerde, meskenlerin balkon ve pencereleri ile stadyumlarda İstiklal Marşı okunacak. Yurdun birçok yerinde koronavirüs tedbirlerine uygun olarak koşular, araç konvoyları, konserler, ses ve ışık şovları üzere etkinlikler düzenlenecek.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu