Ekonomi

Türkiye, Gazprom’un en büyük ikinci müşterisi oldu

Rus güç şirketi Gazprom, doğal gaz üretimini 1 Ocak-15 Mayıs tarihleri ortasında geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 15,4 artarak 201,3 milyar metreküp, ihracatının ise yüzde 26,7 artarak 76 milyar metreküp olduğunu bildirdi.

Birebir periyotta şirketin Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışı ülkelere doğal gaz ihracatı geçen yılın tıpkı periyoduna kıyasla yüzde 26,7 artarak 76 milyar metreküp olarak gerçekleşti.

Türkiye’ye ihracat yılın birinci 4,5 ayında geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 154,4, Almanya’ya yüzde 38,2, Fransa’ya yüzde 14,9 ve Romanya’ya yüzde 163,7 arttı.

Gazprom’un doğal gaz ihracat geliri, 2020’de bir evvelki yıla nazaran yüzde 39,6 düşerek 25,2 milyar dolara gerilemişti.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu