Ekonomi

Turkcell, Zeka Gücü Projesi ile WSIS Ödülleri’nde birinci oldu

Turkcell’in Zeka Gücü Projesi (The Whiz Kids Project), dünya genelinde bilgi ve irtibat teknolojilerinin gücünden yararlanan projeleri ödüllendiren WSIS Ödülleri’nde e-learning kategorisinin birincisi seçildi. Ülkelerin bilişim altyapılarını düzgünleştirmeye teşvik eden WSIS Ödülleri’nde bu sene 126 ülkeden bin 270 proje yarıştı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle özel yetenekli öğrenciler için 2016’da hayata geçirilen Zeka Gücü Projesi, Türkiye’de sınıf içi eğitimlerle destekleniyor. Taşınabilir uygulama olarak da çocuklara ulaşan proje kapsamında 41 vilayette kurulan 59 laboratuvar ve çevrim içi eğitimler aracılılığıyla yapay zeka, kodlama, uzay bilimleri, robotik, akıllı konut ve bulut teknolojileri eğitimleri binlerce öğrenciye ulaştırıldı. Bunun yanında Zeka Gücü taşınabilir uygulamasıyla Türkiye genelinde eğitim fırsatı tüm öğrenciler için erişilebilir hale getirildi.

“Toplam 240 bin saat eğitim verdik”

Salgın sürecinde uzaktan eğitimin tüm dünyada büyük değer kazanmasıyla Zeka Gücü Projesi’nin topluma katkı sağlamaya devam ettiğini söyleyen Turkcell Kurumsal Bağlantı Yöneticisi İsmail Özbayraktar, “Çocuklarımıza daha âlâ bir gelecek sunmak ve Türkiye’nin ulusal teknoloji atılımına takviye olmak maksadıyla yenilikçi tahliller geliştirmeye devam ediyoruz. Zeka Gücü Projesi’yle de Türkiye’de yaşayan üstün yetenekli çocukların potansiyellerini erken yaşta keşfetmelerine dayanak olmayı ve onları kendilerini geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Proje kapsamında geride kalan 5 yılda ülke genelinde 100 binden fazla öğrenciye ulaşarak, toplam 240 bin saat eğitim verdik ve çocukları yarının yenilikçi dünyasına hazırladık. Platformları uygunlaştırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak, müfredatımıza farklı eğitimler ve içerikler eklemek için çok çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu