Ekonomi

Turkcell, şirketlere ‘dijital çalışan’ tahlili sunuyor

Turkcell’in kurumların uçtan uca dijitalleşmesine dayanak olduğu şirketi Dijital İş Servisleri, robotik süreç otomasyonu (RPA) teknolojisini kullanarak yeni tahlilini hayata geçirdi.

Turkcell’den yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayan Turkcell, robotik süreç otomasyonu (RPA) teknolojisini kullanarak hayata geçirdiği yeni tahlili ile şirketlere takviyesini sürdürüyor.

Turkcell RPA tahlili sayesinde işletmelerde kurala bağlanabilen rutin işler 7/24 süratli ve yanlışsız bir formda yerine getirilerek şirketlere adeta birer “dijital çalışan” olarak katkı sağlanacak. Bu teknolojik tahlil sayesinde işletmelerde ağır vakit ve kaynak tüketen rutin işlerin, belirlenen yazılım senaryoları doğrultusunda otomasyon takviyesiyle yapılması sağlanıyor.

Tekrar eden ve kurala bağlanabilen işlerin 7/24 süratli ve yanılgısız formda otomasyonunu gerçekleştirecek dijital tahlil ile şirketlerde iş süreçleri hızlanırken, yanılgı oranı sıfıra düştüğü için maliyet avantajıyla birlikte operasyonel verimlilik de artacak.

Ön tahlil ile şirketlerin otomasyona uygun süreçleri belirleniyor

Verilen bilgiye nazaran, hem bulut teknolojisi üzerinden çalışabilen hem de şirket içindeki sunuculara kurulabilen Turkcell RPA, bankacılık, sigortacılık, kargo, medya, turizm, perakende, sağlık, üretim, telekomünikasyon ve müşteri hizmetleri üzere pek çok farklı bölümde şirketlere özel tahliller sunuyor.

Tedarik zinciri içinde bilhassa stok, fatura, kontrat ve nakliyat idaresi işlerini üstlenebilen Turkcell RPA uygulaması, satış ve pazarlama alanında ise bilgi oluşturma, teklif üretme, pazar ve rekabet araştırması üzere misyonları, belirlenen yazılım doğrultusunda otomatik olarak yerine getirebiliyor.

Finans ve muhasebe departmanlarının sipariş idaresi, fatura üretme, vergileri planlama işlerinde, insan kaynakları departmanlarının ise CV tarama, işe alım süreçleri, bordro süreçleri üzere pek çok farklı sürecinde Turkcell RPA üzerinden süratli ve kolay kolay gerçekleştirilebiliyor.

Turkcell RPA hizmeti almak isteyen şirketlerin öncelikli olarak otomasyona uygun iş süreçleri belirlenerek bu süreçlerin dijital tahlille yürütülmesinin sağlayacağı yararın ön tahlili yapılıyor. Akabinde belirlenen süreçler, yazılımlarla dijital robotlara tanımlanarak iş kurguları oluşturuluyor. İş süreci tanımlanan dijital robotların performansı ve varsa yanılgı bildirimleri sistemli olarak idare panelinden takip edilerek iyileştirmeler yapılıyor.

Ayrıyeten, iş randımanına katkı sağlayan bu dijital çalışanların yaptıkları işler sonrasında sağladıkları yarar ölçümlenerek şirketin değerlendirmesine sunuluyor.

Şirketler, Turkcell RPA tahlilini bulut üzerinden 30 gün boyunca fiyatsız deneyimleyebilecek.

“Turkcell RPA uygulamasıyla belirlenen iş süreçleri insan takibinden bağımsız bir halde uçtan uca yürütüyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, RPA teknolojisi üzerinde uzun vakittir çalıştıklarını ve Turkcell Kümesi içinde 117 projede muvaffakiyetle kullandıklarını belirterek, kural bazlı ve birbirini tekrar eden iş süreçlerine sahip her şirketin Turkcell RPA sayesinde yeni kuşak teknolojik tahlillerle iş verimliliğini süratle yükseltebileceğini aktardı.

Turkcell RPA’nın otomasyon robotlarının, aslında iş süreçlerine nazaran belirlenip oluşturulan yazılıma nazaran art planda çalışabilme özelliğine sahip “dijital çalışanlar” olarak düşünülebileceğini bildiren Özata, şunları kaydetti:

“Kendilerine özel kullanıcı ismi, şifre ve eposta adresleri bulunan bu dijital tahlil ortakları, tanımlanan işlerini sıfır kusur ile yapıp şirketlere sürat ve verimlilik sağlarken, maliyetleri de çok büyük oranda düşürüyor. Turkcell RPA uygulamasıyla belirlenen iş süreçleri insan takibinden bağımsız bir biçimde uçtan uca yürütülürken, gereğinden fazla vakit alan birtakım rutin işlerin otomasyonla çözülmesi sayesinde şirket çalışanları da katma paha üretecek farklı alanlara yönlendirilebiliyor. Böylelikle hem şirket çalışanlarına hem de şirketlerin operasyonel ve finansal verimliliklerine katkı sağlanmış oluyor. Turkcell olarak sahip olduğumuz teknolojik bilgi birikimi ve tecrübeyle şirketlerimizin dijitalleşme seyahatlerine eşlik ediyor, geliştirdiğimiz tahlillerle global rekabette öne çıkmalarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu