Ekonomi

Ticaret Bakanlığı, uzaktan eğitimlere 150 bin iştirak hedefliyor

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, ünitelerin muhtaçlıkları doğrultusunda çalışanın niteliklerinin artırılması, gerekli bilgi ve maharetlerin kazandırılması emeliyle verilen eğitimlere devam ediliyor.

İşçi Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesince eğitime yönelik çalışmalar “2021 yılı amacı 150 bin katılımcı” sloganıyla sürdürülüyor.

Bu kapsamda, Bakanlık eğitim merkezinde, bu yılın ocak-nisan devrinde COVID-19 salgınının gölgesinde, gümrük ve iç-dış ticaret mevzularında 87 program ve 100’ü aşkın farklı başlık altında eğitimler düzenlendi.

Bu eğitimlerden 2 bin 697 iştirakçi canlı sanal sınıftan, 71 bin 663 iştirakçi ise kayıtlı görüntüleri izleyerek faydalandı. Yaklaşık 550 saati aşan kayıtlı görüntü atama eğitim formülüyle şahsî ve mesleki-mevzuat gelişim eğitimleri verildi.

Katalog eğitimleri sekmesinden tüm kurum işçisinin kayıtlı görüntü atamalarına 7/24 ulaşabileceği imkan da sağlandı. Böylelikle yol, konaklama ve gündelik harcırah sarfiyatları ile vakit ve iş kayıplarına meydan vermeden eğitimlerde büyük maliyet tasarrufları sağlandı.

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda Bakanlık çalışanlarının yüzde 15’ine eğitim verilmesi maksadı, Ticaret Bakanlığınca işçinin yüzde 92’sine eğitim verilerek yıl ortasında yakalanmış oldu.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu