Ekonomi

TESK: Pazartesi tüm işletmelerin açılmasını bekliyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların iş yerlerini 17 Mayıs’ta yeni yasaklamalar olmadan açmasını beklediklerini tabir etti.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayan tam kapanma periyodunun 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süreceğini anımsattı.

Esnaf ve sanatkarın yeni bir kapanmaya tahammülü olmadığına işaret eden Palandöken şunları kaydetti:

“Kayıtlı iktisat içerisinde yer alan esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerleri 17 Mayıs Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açılmayı beklemektedir. Bunun için vakit kaybedilmeden, pazartesi günü beklenmeden işletmelerin açılışları ile ilgili başlardaki soru işaretleri giderilmeli ve çalışma form ve kuralları belirlenmelidir. Tüm kesimlerde telaşlı bekleyişe bir son verilmelidir. Meçhul bekleyiş esnafımızı huzursuz etmektedir.”

Esnafın salgının başından beri yaşadığı ıstıraplara dikkati çeken Palandöken, işletmelerin son 3 dini bayram ile özel günlerden hak ettiği geliri elde edemediğini bildirdi. Palandöken, “Esnafımızın daha fazla mağdur edilmesine müsaade edilmemeli. Aylardır kapalı olan ve iş yapamadığı için büyük mağduriyet yaşan esnafımızın derin bir nefes alması sağlanmalıdır.” sözünü kullandı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu