EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Tam kapanmayı uzatmak gündemde

Koronavirüs salgınında 17 günlük kapanmanın bir hafta daha uzatılması gündemde. “Bir daha kapanmak zorunda kalmamak için” mühletin bir hafta daha uzayabileceği konuşuluyor.

Duvar’dan Nergis Demirkaya‘nın haberine nazaran; Ankara’da kapanmanın bir hafta daha uzatılabileceği konuşulmaya başlandı. Teze nazaran resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanma bir hafta daha uzatılabilir. AK Partili bir yetkili bu tez için, “Net değil ancak konuşuluyor” dedi.

Sağlık Bakanlığının başta günlük olumlu olay sayısı olmak üzere salgın süreciyle ilgili bilgileri takip ettiğini hatırlatan yetkili, “Genel yaklaşım bayramdan sonra pandemi gündeminin kalkması. Lakin bunun için hedeflenen sayılar var, onlara ulaşmak gerekiyor. Ayrıyeten aşının artmış ve yaygın halde uygulanabilir olması ve birtakım önlemlere devam edilmesi gerekiyor. Açılma-kapanma ekonomiyi, toplumu, bireyleri, herkesi yoruyor. Mühlet tahminen biraz daha uzatılıp kademeli-kontrollü bir açılmaya gitmek daha yanlışsız olabilir” dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Mayıs sonuna kadar turistin göreceği herkesi aşılarız

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşmesi sonrası Berlin’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, Türkiye’nin Kovid-19 aşılama sürecini hızlandırdığını söylerken, “Halkımızın %26’sından fazlası şu anda aşılandı” dedi.

Çavuşoğlu, “Aşılama konusunda bilhassa turizm bölgelerine yük verdiğimiz üzere oteller, restoranlar, havaalanları tıp rehberleri dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağı ki bu bahiste önlemleri alalım” diye konuştu.

Çavuşoğlu, bu ay sonuna kadar Türkiye’ye gelecek turistlerin karşılaşacakları tüm turizm çalışanlarının aşılanacağını da argüman etti.

Kaynak: Para Tahlil

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu