Ekonomi

Şampiyon Beşiktaş borsada daha ‘farklı’

Hüseyin KOYUNCUOĞLU

Beşiktaş, geçen cumartesi oynanan maçta Göztepe’yi devirerek ligde şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluğun akabinde siyah beyazlı kulübün payları (BJKAS) Borsa İstanbul’da güne yüzde 4’ün üzerinde yükselişlerle başladı. Fakat sonrasında gelen satışlarla Beşiktaş payları yararlarının yarısını geri verdi. Cuma günü 9,52’den kapanan Beşiktaş payları, bu sabah 9,90’ın üzerine tırmandıktan sonra 9,20’lerde dengelendi.

Galatasaray payları ise taban yaparken Fenerbahçe kayıplar yüzde 4’üzerinde seyrediyor. Borsa İstanbul’un başka kulüp payı olan Trabzonspor’da ise çıkarlar şampiyon Beşiktaş’ın da üzerinde. Bordo mavili kulübün payları yüzde 4 civarı artıda.

Dört büyüklerin paylarında 8 aylık dönemde Beşiktaş ‘farkı’

Dönem başlangıç tarihi olan 12 Eylül 2020’den baz aldığımızda da ise Beşiktaş’ın pay performansı açık orta öne çıkıyor. Hatta o denli ki; Borsa İstanbul’daki spor kulüpleri ortasında bedelini tek artıran siyah beyazlılar. Beşiktaş, 8 ay süren Muhteşem Lig dönemi boyunca pay fiyatını yüzde 152 artırırken öbür 3 kulüp ise bu süreçte yatırımcısına kaybettirdi. Dönem başında Beşiktaş’ın payları 3,59 liraydı.

Fenerbahçe payları 8 ayda yüzde 43 gerilerken Trabzonspor ise yüzde 36 kaybettirdi. Galatasaray payları ise dönem başından bu yana yüzde 17 eridi. Dönem başında 3,88 lira olan Galatasaray payları bugün 3,21’den süreç görüyor. Fenerbahçe payları ise 11 Eylül 2020 kapanışında 39,90 lirayken bugün 22,56’dan el değiştiriyor. Trabzonspor payları ise birebir dönemde 3,47’den 2,22’ye çekildi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu