GenelGüncel

Sağlık dalı fırsat kovalıyor

Sağlık dalında 2020 yılında kârlılığın azaldığını belirten şirket yöneticileri, pandeminin bölüm üzerindeki tesirinin kısa vadeli olacağı öngörüsünde bulunurken, uzaktan sağlık hizmetlerini geliştirmek için teknoloji yatırımlarına odaklandıklanıldığını belirtti.

Milletlerarası kontrol ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young), dünya genelinde sağlık ve ömür bilimleri bölümünde faaliyet gösteren şirketlerin ekonomik görünüme ait beklenti ve yakın vadeli planlarını ortaya koyan ‘23. Küresel Sermaye İtimat Barometresi’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Araştırmada, şirketlerin yetkinliklerini geliştirmek ve yeni pazarlara açılmak için teknoloji yatırımlarına sürat vererek dijital dönüşüme odaklandığı belirtilirken, birleşme ve satın alma (M&A) fırsatlarını değerlendirdiği tabir edildi.

Yöneticilerin yüzde 43’ü şirketlerinin gelecek 12 aylık periyotta etkin olarak birleşme ve satın alma fırsatlarını değerlendireceğini lisana getirdi.

Teletıp uygulamaları yaygınlaşıyor

Araştırmada hastaların tedavilere ulaşma biçimlerinin bilhassa pandemi devrinde değiştiğine, teletıp uygulamalarının yaygınlaştığına ve klinik çalışmalarda teknoloji kullanımının arttığına vurgu yapıldı.

Uzun vadeli paha yaratma gayeleri doğrultusunda yöneticilerin yüzde 67’si dijital dönüşüm, yüzde 65’i ise müşteri bağlantılarına yatırımlarını artırıyor.

Kârlılıktaki düşüş kısa vadeli olacak

Araştırmaya nazaran; yöneticilerin yüzde 89’u kârlılıkta pandemi münasebetiyle düşüş görüldüğünü söz etti.

Pandeminin kârlılık üzerindeki tesirine ait ise yöneticilerin yüzde 76’sı kısa vadeli olacağı, 2021 yahut 2022’de kârlılığın geri geleceği cevabını verdi.

Öte yandan COVID-19 tedavisi ve aşısına yönelik çalışmalar yapan büyük ilaç şirketlerinin öbür biyofarmasötik şirketlerine nazaran kârlılıkta olumlu ayrıştığı belirtildi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu