Genel

Reklamlarınızı Yaparken Dikkat

Son yüzyılın pazarlama alanında en çok kullanılan yöntemi reklamlardır. Değişik yöntemlerle bir ürünün veya hizmetin reklamı yapılmaktadır. Reklamlar hazırlanırken amaçlanan nokta, ürünlerinin satışlarının artarak şirkete daha çok gelir getirmesidir. Bu konuya kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez atasözündeki gibi yüksek meblağlar harcayan şirketler olduğu gibi, çok küçük miktarlarla işi kökünden çözen şirketler de vardır.

Reklama dikkat

  • Reklam vermek istediğiniz zaman daha önceki işlerinde başarılı oluş ve tanınmış bir reklam ajansı ile çalışın. Bu reklamlarınızın başarısını etkileyecektir.
  • Dikkat etmeniz gereken ikinci husus ise her reklam yönteminin aynı etkiye sahip olmadığıdır.
  • Ayrıca kullanılacak reklam yöntemi seçilirken reklamın etkisi ve maliyetinin karşılaştırılarak en uygun yöntemin seçilmesi gerekir.

Seçilebilecek en uygun yöntem

Bütün reklam yöntemleri arasında seçilebilecek en ideal reklam yöntemi katalog çekimidir. Neden bu yöntem diye soracak olursanız sebepleri şöyle sıralanıyor.

  • Birkaç sayfada şirketinizin bütün ürünlerini sıralayabilirsiniz.
  • Ürünleriniz hakkında detaylı bilgi veya açıklama yazabilirsiniz.
  • Tanıtacağınız ürün sayısını göz önüne aldığınızda en ekonomik yöntemdir.

Katalog hazırlanması

Katalogda yer almasını istediğiniz ürünlerin bu iş için özel hazırlanan stüdyolarda değişik açılardan değişik yöntemler kullanılarak birkaç kez resmi çekilir. Katalog için belirlediğiniz şablon üzerine istediğiniz sıraya göre ürünlerin resimleri yerleştirilir. Bu resimler ürünün çekilen resimleri içinde en dikkat çekeni olacaktır. Katalog çekiminde dilerseniz ürünlerin arka plana belirli bir resim koyabilirsiniz ya da her ürüne özgü değişik arka planlar oluşturabilirsiniz.

Katalog çekimi bitince hazırlanan katalog müşteriye gösterilir ve müşterinin onay vermesi istenir. Onay alınması halinde seri bir şekilde basım işlemine geçilir.

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu