EkonomiGenelGüncel

PKK’nın Suriye sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ öldürüldü

Kabine Toplantısı’nın akabinde millete seslenen Erdoğan, “Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzun müddettir yürüttüğü çalışmalar sonucunda yerini belirlediği PKK’nın Suriye genel sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ kod isimli terörist, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirilmiştir.” tabirini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’nın kelamda en üst seviye yöneticilerinden olan Suriye kökenli bu teröristin, uzun mühlet örgütün kelamda silahlı kanadının sorumluluğunu yürüttüğünü, akabinde da Suriye’deki faaliyetlerin başına geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye yönelik pek çok kanlı hareketin faili olan bu terörist, Fırat Kalkanı ve Zeytin Kısmı harekatlarında askerlerimize karşı yapılan pek çok akının da sorumlusudur. Gara Operasyonu sırasında 13 günahsız insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri tekrar bu teröristtir. MİT Başkanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirilen Sofi Nurettin’in durumu, PKK/KCK ile PYD/YPG’nin tıpkı örgüt olduğu gerçeğini, inkarı mümkün olmayacak halde bir defa daha ortaya koymuştur. PKK/YPG’nin, Irak’ta ve Suriye’de saklanan elebaşlarını ve teröristlerin tamamını etkisiz hale getirene kadar operasyonlarımız sürecektir. Terör örgütünün bu değerli elebaşının etkisiz hale getirilmesinde misyon alan istihbaratçılarımızı ve askerlerimizi tebrik ediyor, her birinin alınlarından öpüyorum. Bu ülkeye ihanet eden, kurşun sıkan, rastgele bir insanımıza ziyan veren, hele hele vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine, devletimizin bekasına tehdit oluşturan herkesi birebir akıbetin beklediğini, bugün bu millete seslenişte hatırlatıyorum.”

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu