Genel

Otobüs Duraktaki İnsanlara Çarptı: 2 Yaralı

Büyükçekmece’de otobüs durağına tam yanaşmadan yolcu indirip bindirmek isteyen otobüsün yanından emniyet şeridine giren ehliyetsiz sürücü 2 kişiye çarparak ağır yaraladı. Yaşanan feci olay otobüsün güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

E-5 karayolu üzerinde yaşanan bu olay Büyükçekmece mevkiinde meydana geldi. Beylikdüzü güzargahındaki gidiş yolunda yolcu indirip bindirmek için durağa yaklaşan belediye otobüsü durağa tam yanaşmamışken kapılarını açtı. Bu sırada otobüse yanaşan 2 erkek yolcuya emniyet şeridinden son hızla gelen ehliyetsiz sürücü aracıyla çarptı. Çarpmanın da etkisi ile yolculardan biri yola, diğeri ise kaldırıma savruldu. Çevredeki vatandaşlar ilk müdahaleden sonra sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri durumları ağır yaralanan iki vatandaşı ambulans ile hastaneye kaldırdı. Ehliyetsiz olduğu öğrenilen sürücü gözaltına alındı.

ARAÇ DURAKTA 2 YOLCUYU FARKETMEDİ

Olay sırasında orada bulunan Emrecan Ertürk gördüklerini ifade ederek, “Burada otobüs yolcu indiriyordu. Beyaz araç emniyet şeridinden geliyordu. Durakta bekleyen 2 yolcu vardı. Araç onları fark etmedi ve bir anda çarptı. Çarptıkları yolculardan birisi yola fırladı diğeri kaldırıma çarptı. Çarpan sürücünün de ehliyeti yokmuş. Ambulansı aradık geldiler. Yolun ortasında yatan adamın durumu ağırdı alnı açılmıştı. Kaldırımda yatan arkadaşın da kafasında kırıklar vardı. Ambulans geldi onları götürdü. Otobüs emniyet şeridinin diğer tarafındaydı. Durağa tam sıfır değildi. Üst geçit kullanılmadığında da burada buna benzer kazalar oldu” dedi.

Kaynak:haber365.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu