EkonomiGenelGüncel

Kasapoğlu: 19 Mayıs inançtır, azimdir, kararlılıktır

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle ileti yayımladı.

19 Mayıs’ın Türk milletinin özgürlük, bağımsızlık ve var olma gayretini simgelediğini belirten Kasapoğlu, bugünü tekrar büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını vurguladı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının 102 yıl evvel başlattığı ve oradan tüm ülkeye yayılan gayretin, Türk milletinin sönmek üzere olan umutlarını canlandırdığını, 7’den 70’e herkesi kenetlediğini hatırlattı.

“Kurtuluş destanına çıkan yolun patikaları 19 Mayıs 1919’da örülmüştür.” paylaşımını yapan Kasapoğlu, “19 Mayıs diriliştir, yükseliştir, her şey bitti denilen anda yeşeren umuttur, inançtır, azimdir, kararlılıktır. 19 Mayıs, bu ülkeyi ele geçirmek isteyenlere, milletimize pranga vurmaya kalkışanlara karşı bir direniştir. Her alanda ülkemizi büyütmenin çabasını gösterirken bu ruhtan ilham alıyor, ecdadımızdan miras olarak aldığımız bu emanetin şuuruyla geleceğe yürüyoruz. Bu Aziz Millet var olduğu surece 19 Mayıs ruhu da varlığını sürdürecektir. Her alanda Güçlü Türkiye, güçlü gençleriyle gayelerine ulaşacaktır. Demokrasi, hak, hukuku ve ulusal iradenin egemenliği en büyük garantimiz olan gençlerimizin sağduyusu ve aklıyla yarınlara ulaşacak; istikbalimiz, gençlerimizin sorumluluklarına sahip çıkmalarıyla ebediyet kazanacaktır.” tabirlerine yer verdi.

Türk gençlerinin, misyonlarının farkında olduğunun altını çizen Kasapoğlu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“En son İsrail’in Ramazan Bayramı’nı zehir etme hedefiyle Kudüs ve Gazze’de gerçekleştirdiği taarruzlara karşı en net tutum yeniden gençlerimizden gelmiştir. İsrail’in Birleşmiş Milletler ve memleketler arası hukuku tanımayan zulmüne yönelik bütün dünya sessiz kalırken, gençlerimiz insani sorumluluklarının şuurunda bu katliamın durdurulması, duyurulması ve soruna yönelik farkındalığın oluşması için ellerinden gelen uğraşı göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedir. Bu ülkenin gençleri, insan hakları, adalet ve vicdan mevzularında bütün dünyaya öncülük etmeyi layıkıyla sürdüreceklerdir. Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizin kendilerini en âlâ biçimde yetiştirmelerine; bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında nitelik edinmelerine takviye olmaya var gücümüzle devam edeceğiz. Bu vesileyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün İstiklal kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu