EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

İsrail’in Gazze’ye taarruzlarında meyyit sayısı 139’a yükseldi

İsrail savaş uçaklarının, Gazze’nin batı kısmındaki Şati Mülteci Kampı’nda bir konuta düzenlediği akında, birçok çocuk 10 Filistinli daha hayatını kaybetti.

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye nazaran İsrail savaş uçakları, Şati Mülteci Kampı’nda Ebu Hatab ailesinin yaşadığı meskene taarruz düzenledi.

Atakta 8’i çocuk, 2’si bayan 10 Filistinli daha hayatını kaybetti. Atakta ölen 8 kişinin isimleri Yasemin Hassan (31) isimli bayan ile Ebu Hatab ailesinden Yamin (5), Bilal (10) ve Yusuf (11), El-Hadidi ailesinden Muha (36), Abdurrahman (8), Suheyb (14) ve Yahya (11) formunda sıralandı.

Enkaz altındakileri arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Gazze’deki Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş basına yaptığı açıklamada, taarruzun gerçekleştiği konuttan şu ana kadar sağ kurtarılan tek kişinin 2 aylık bebek olduğunu söyledi.

Ebu Riş, Şati Mülteci Kampı’ndaki saldırıyı “katliam” olarak nitelendirmenin bile yetersiz kalacağını lisana getirdi.

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şati Mülteci Kampı’ndaki bir meskene düzenlenen taarruza karşılık olarak ve işgal altındaki Batı Şeria’da şehit olan Filistinlilerin intikamının alınması için Aşdod, Beersheba’nın roketlerle vurulduğunu duyurdu.

İsrail uçaklarının gece geç saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki Tel Kuleybu bölgesine düzenlediği hücumlarda da 2’si kardeş 3 Filistinli ölmüştü.

Böylece, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği taarruzlarda 10 Mayıs’tan bu yana 39’u çocuk, 22’si bayan 139 Filistinli hayatını kaybetti, 950 Filistinli yaralandı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu