EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

İsrail, Gazze’deki medya binasını vurdu

İsrail ordusu, Gazze kentinde içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu yüksek katlı bir binayı vurdu. Taarruz sonrası bölgeden duman yükseldi.

İkazda bulunmuştu

İsrail ordusunun, binanın vurulacağı ikazında bulunduğu bildirilmişti.

Binada, AP ile Al-Jazeera’nın ofislerinin yanı sıra doktor muayenehaneleri, avukatlık ofisleri ile sivillerin oturduğu çok sayıda dairenin yer aldığı belirtildi.

Tıpkı vakitte Gazze’deki birçok bölgeye internet hizmeti de sağlayan kulelerin bulunduğu binanın 13 katlı olduğu aktarıldı.

Al-Jazeera’nın Gazze Muhabiri Vail el-Dahduh, İsrail ordusunun bina sakinlerine bir saatlik mühlet tanıdığını söyledi.

Ayrıyeten Al-Jazeera televizyonu yaptığı yayında kelam konusu bina sahibi ile İsrail istihbaratından bir subayın telefon görüşmesini ekranlara yansıttı.

Filistin’den hava hücumlarına cevap

İsrail ordusunun Gazze’ye hava saldırısı düzenlemesinin akabinde, Gazze’deki direniş kümeleri, roketlerle karşılık verdi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu