EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

İran’da cumhurbaşkanlığı için Laricani de adaylığını açıkladı

Eski İran Meclis Lideri Ali Laricani, 18 Haziran’da yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için adaylık müracaatında bulundu.

Başşehir Tahran’daki İçişleri Bakanlığı binasında olan seçim merkezinde kayıt yaptıran Laricani, burada gazetecilere yaptığı açıklamada ülke meselelerinin popülist ve göstermelik adımlarla çözülemeyeceğini söyledi.

Aday olmaya son haftada karar verdiğini ve seçimlere muhafazakar ya da reformist kanadın dayanağıyla değil, bağımsız gireceğini açıklayan Laricani, kendi kuracağı hükümetin Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin devamı olmayacağını söyledi.

Ülke idaresinin aşırıcıların ve taviz verenlerin eline düşmemesi gerektiğini savunan Laricani, “Uluslararası siyaset alanı duygusal sert sloganlarla sakinleşmez. İstek edilen idare daha az slogan ve güçlü icraat ile olur.” dedi.

Laricani’nin yanı sıra eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani’nin oğlu Tahran Vilayet Meclis Lideri Muhsin Haşimi ve Tebriz Milletvekili Mesud Pizişkiyan da adaylık müracaatında bulundu.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu