EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

İngiltere’de Hindistan varyantı tasası

İngiltere’de, birinci olarak Hindistan’da ortaya çıkan COVID-19’un iki defa mutasyona uğramış tipinin (Hindistan varyantı) görüldüğü olay sayısındaki artışın Ulusal Sağlık Servisi (NHS) üzerindeki baskıyı arttırmasından korkuluyor.

İngiltere Halk Sıhhati Kurumunun yayımladığı datalara nazaran, ülkede 5 Mayıs’ta 520 olan Hindistan varyantının görüldüğü hadise sayısı 12 Mayıs’ta 1313’e ulaştı, 4 kişi de hayatını kaybetti.

İngiliz hükümetinin, “endişe türü” olarak tanımladığı Hindistan varyantı ülkede en çok Londra, Bolton, Blackburn ve Nottingham kentlerinde görüldü.

Bolton Belediye Meclisi Lideri David Greenhalgh, yaptığı açıklamada, kentte Hindistan varyantının COVID-19 aşısını yaptırmayanlarda ve 20-30 yaşlarındaki gençlerde daha fazla görüldüğünü belirtti.

Greenhalgh, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock’tan kentte gençlerin aşılanmasına yönelik bir çalışma başlatılmasını istediğini ve bunun varyantın yayılmasını önlemede tesirli olacağını kaydetti.

Ağır aşılama için tavsiye kararı alındı

İngiliz medyasında yer alan haberlerde, Acil Durumlar İçin Bilimsel Müracaat Kümesinin (SAGE) hadise sayılarını artırmasından ve NHS üzerinde baskı oluşturmasından korkulan bu varyantın yayılmasının engellenmesi için COVID-19 aşılamalarının ağırlaştırılması tarafında tavsiye kararı aldığı kaydedildi.

Kayıtlara “B.1.617.2” ismiyle geçen Hindistan varyantının görüldüğü bölgelerde 18 yaşın üstündeki herkese COVID-19 aşısının yapılması planlanıyor. Ülkede COVID-19 aşısı hala 40 yaşın üstündekilere yapılıyor.

Sky News’e hususa ait açıklamalarda bulunan Aşılardan Sorumlu Bakan Nadhim Zahawi, birden fazla jenerasyonun yaşadığı geniş ailelerde gençlerin aşılanmasına öncelik verebileceklerini ve varyantın görüldüğü bölgelerde 2 doz aşı ortasındaki süreyi kısaltabileceklerini söyledi.

Zahawi, COVID-19’un yeni çeşitlerinin engellenmesi için en tesirli yolun yaygın test uygulamaları olduğunu kelamlarına ekledi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu