Ekonomi

İki Martı oteli ‘geri alım hakkıyla’ Denizbank’a geçiyor

Denizbank ile yapılandırma muahedesi imzalayan Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin banka borcuna karşı bankaya 42 milyon dolara satılmasına karar verildiğini duyurdu. Kelam konusu satış mukavelesi Denizbank tarafından üçüncü bir şahıs ya da kuruma satılamamaları ve bu mühlet zarfında tesislerin tek alıcısının da şirket olması kayıt ve kuralıyla toplam dokuz yıllık mühlet içerisinde banka tarafından şirkete tanınan alım hakkı karşılığında gerçekleştirildi

Martı Otel İşletmeleri Denizbank ile gerçekleştirilen yine yapılandırma mukavelesi çerçevesinde iki otelin, şirkete tanınan 9 yıl içinde alım hakkıyla Denizbank’a satışına karar verildiğinini duyurdu.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şirketin 13 Nisan tarihindeki idare şurası toplantısında şirketin mülkiyetinde bulunan Marmaris’teki Martı Resort Otel ve La Perla Otel’in toplam 42 milyon dolara bankaya satışına ve satıştan elde edilecek fonun bankaya olan şirket borcundan mahsup edilmesine karar verildiği duyuruldu.

Açıklamada, mukavele yürürlükte olduğu sürece, Denizbank tarafından üçüncü bir şahıs ya da kuruma satılamamaları ve bu müddet zarfında tesislerin tek alıcısının da şirket olması kayıt ve kuralıyla ve kontrat tarihinden itibaren toplam 9 yıllık mühlet içerisinde banka tarafından şirkete tanınan alım hakkı karşılığında sürecin yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Açıklamaya nazaran geri alım mukavelesi kapsamında iki otelin Denizbank mülkiyetinde bulunduğu toplam 9 yıllık mühlet içerisinde işletme hakkı şirkette kalacak ve tesislerin kiracı sıfatıyla banka ile mutabık kalınan bedelle, hasılat kirası prosedürüyle işletilmesine devam edilecek.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu