EkonomiGenelGüncel

Gazeteci Ahmet Altan cezaevinden çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait “silahlı terör örgütüne yardım” kabahatinden aldığı mahpus cezası kararı bozulan ve tahliyesine karar verilen Ahmet Altan, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden çıktı.

Yargılandığı davada Altan, anayasal sistemi ortadan kaldırmaya teşebbüs cürmünden 2018 yılında ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılmış fakat bu karar daha sonra Yargıtay tarafından bozulmuştu.

Tekrar yargılamasının sonucunda Altan hakkında terör örgütüne yardım kabahatinden 10 yıldan uzun mahpus cezası verilmişti. Tutuklu kaldığı müddet göz önünde bulundurularak özgür bırakılan Altan daha sonra savcının itirazıyla yine tutuklanmıştı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) salı günü Altan’ın tutukluluk süreci sebebiyle, hürriyet ve söz özgürlüğü haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

Avukatı Figen Çalıkuşu, Yargıtay’ın silahlı terör örgütüne yardımdan Altan’ın aldığı mahpus cezasını bozduğunu söyledi. Altan’ın bir alt mahkemede tekrar yargılanacağını belirten Çalıkuşu, Altan’ın beraat etmesini beklediğini söz etti.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu