Ekonomi

Eximbank, İsveçli EKN ile reasürans mutabakatı imzaladı

Türk Eximbank ile İsveç’in resmi ihracat takviye kuruluşu EKN (Exportkreditnamnden) ortasında reasürans iş birliği mutabakatı imzalanarak yürürlüğe girdi.

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, ihracatın finansmanında kıymetli bir risk paylaşım modeli olarak ortaya çıkan reasürans sistemi ile süreç özelinde belirlenecek başkan ihracat dayanak kuruluşunun uyumunda tek dokümantasyon ve ortak finansal şartlar ile daha süratli ve faal bir kredi tahsis süreci sağlanması hedefleniyor.

İmzalanan muahede ile Türk ve İsveçli firmaların üçüncü ülkelerde birlikte üstlenecekleri projeler kapsamında kendi ülkelerinden gerçekleştirecekleri mal ve hizmet ihracatına Türk Eximbank ve EKN tarafından sigorta/reasürans takviyesi sağlayacak bir düzenek öngörülüyor.

Türk Eximbank, öbür ihracat dayanak kuruluşları, bölgesel/çok taraflı finans/kalkınma kuruluşları ve bankalar ile stratejik paydaşlıklar vasıtasıyla Türk firmalarının ek finansman kaynaklarına erişimlerini sağlayarak rekabet güçlerini artırmaya yönelik çalışmalarını azami çabayla sürdürmekte olup, daha evvel de ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Avusturya, Macaristan ve Danimarka’nın ihracat kredi kuruluşları ile imzalanmış olan benzeri reasürans iş birliği mutabakatlarının sayısını artırmaya devam edecek.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu