Genel

En Etkili Tanıtım İle Katalog Çekimi

Günümüz ticaret dünyasında ürünleri pazarlamanın en etkili yolu o ürünü tanıtmaktır. Yani o ürünün halk arasında reklamını yapmaktır. Ancak her ürünü kapı kapı dolaşıp tek tek müşteriye anlatamazsınız. Bu çok büyük bir zaman kaybına ve beraberinde maddi kayba da yol açacaktır. Günümüzde medya organlarının yaygınlaşması ile tanıtmak istediğiniz ürünü dilerseniz ülkenin hatta dünyanın dört bir yanındaki insanlara tanıtabilirsiniz. Ancak bunun da bir bedeli vardır.

En çok nüfuz edeni

Ulaşılmak istenen kitle büyüdükçe yapacağınız reklam için ödemeniz gereken bedel giderek artacaktır. Ancak bazı şirketler, her ne kadar geniş bir kitle tarafından tanınmak istese de maddi güçleri bu bedeli karşılayacak kadar değildir. Bu yüzden diğer reklam yöntemlerine yönelirler. Bu yönelmenin en çok olduğu reklam yöntemi ise katalog çekimidir.

Nasıl yapılır?

  • Öncelikle bu işle ilgilenen bir firma ile anlaşmanız gerekir.
  • Daha sonrasında reklamın yapmak istediğiniz ürünleri o şirketin stüdyosuna götürürsünüz.
  • Katalog çekimi sırasında tanıtılacak her ürünün değişik açılardan birkaç resmi çekilir.
  • Kataloğa yerleştirmek üzere çekilen resimler içinden eleme yöntemi ile en güzel resimler seçilir.
  • Bu aşamanın tamamlanmasının ardından belirlenen şablona seçilen resimler yerleştirilir.
  • En son olarak müşterinin talebine göre ürünler hakkında önceden şirket tarafından hazırlanmış açıklama yazıları resimlerin hemen yanına yerleştirilir.

Katalog çekimi sırasında çekilecek ürünler kataloğa yerleştirilir ve kataloğun en son hali

müşteriye gösterilir. Onay alınırsa basım işlemine geçilir. Eğer düzeltilmesi gereken bir yer varsa katalog üzerinde rötuşlar yapılır. Yapılacak bu reklamlarda şirketin satışlarının artması ve şirketin kar elde etmesi için en ince detaylara dikkat edilerek katalog hazırlanır.

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu