Ekonomi

Dolar ve euro güne sakin başladı

Yurt içinde Hazine’nin altın tahvil ve kira sertifikası satışı, yurt dışında Avrupa’dan gelecek büyüme sayıları ve ABD konut başlangıçları bilgileri izlenecek.

Geçen hafta ABD’nin sürpriz enflasyon verisiyle 8,50 düzeylerine kadar yükselen dolar/TL, bu haftanın açılışında süratli bir düşüşle 8,30 düzeyine çekildi. Dolar/TL için bu sabah da dünkü kapanışta olduğu üzere 8,31-8,32 düzeyleri mevcut. Euro/TL ise 10,30 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktıktan sonra dün 10,10’un altına kadar geriledi. Euro/TL bu sabah 10,12 seviyesinde pahalanıyor.

GÜNÜN AJANDASI

TÜİK yapı müsaade istatistikleri, TCMB ise kısa vadeli dış borç bilgilerini duyuracak (10.00).

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının direkt satışını gerçekleştirecek. İki ihraç da 1 yıl vadeli olacak.

İngiltere’de işgücü istatistikleri(09.00), Euro Bölgesi GSYH verisi ikinci kestirimi, ticaret ve istihdam (12.00) bilgileri izlenecek.

ABD’de konut başlangıçları (15.30) ve API petrol stok (23.30) bilgileri bulunuyor.

İngiltere 3 ve 20 yıllık, Almanya 2 yıllık tahvil ihalesi yapacak

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu