Ekonomi

Dolar global piyasalarda zayıflıyor, TL karşısında güçleniyor

Milletlerarası piyasalarda ABD Doları, önde gelen tüm para üniteleri karşısında kıymet kaybederken TL karşısında ise hudutlu da olsa yükselişte.

Yurt içinde Hazine’nin altın tahvil ve kira sertifikası satışı, yurt dışında Avrupa’dan gelecek büyüme sayıları ve ABD konut başlangıçları dataları izlenecek.

Geçen hafta ABD’nin sürpriz enflasyon verisiyle 8,50 düzeylerine kadar yükselen dolar/TL, bu haftanın açılışında süratli bir düşüşle 8,30 düzeyine çekildi. Dolar/TL bugün yükselişte ve 8,35’in çabucak altında pahalanıyor. Euro/TL ise 10,30 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktıktan sonra dün 10,10’un altına kadar geriledi. Euro/TL bugün yine 10.20’nin üzerini test etti.

GÜNÜN AJANDASI

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının direkt satışını gerçekleştirecek. İki ihraç da 1 yıl vadeli olacak.

İngiltere’de işgücü istatistikleri(09.00), Euro Bölgesi GSYH verisi ikinci iddiası, ticaret ve istihdam (12.00) dataları izlenecek.

ABD’de konut başlangıçları (15.30) ve API petrol stok (23.30) bilgileri bulunuyor.

İngiltere 3 ve 20 yıllık, Almanya 2 yıllık tahvil ihalesi yapacak

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu