EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

COVID-19 aşılama planı yine

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs olayları ve aşıları hakkında açıklamalarda bulunarak Haziran ayı sonuna kadar 30 milyon doz BioNTech aşısının geleceğini duyurdu. Koca ayrıyeten , Sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler yaşandığını, yakında planlanan halde sevkiyatın gerçekleşeceğini açıkladı. Sputnik V aşısının ise 6 ay içinde 50 milyon doz geleceğini ve birinci sevkiyatın bu ay başlayacağını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bölge Kıymetlendirme Toplantısı için geldiği kentte Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret ettikten sonra gazetecilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hadiseleri ve aşıları hakkındaki  sorularını yanıtladı. Daha evvel aşı tedarikinde önümüzdeki iki ay problem yaşanacağını lisana getiren Koca, “Yeni kontratlarımız ve aşı tedariki konusundaki iyileşmelerle mevcut kapasitemizi harekete geçirip daha süratli bir programı yürüteceğiz” dedi.

Sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler yaşandığını yakında sevkiyatın planlanan halde gerçekleşeceğini duyuran Koca, BioNTech aşısının Haziran ayının sonuna kadar 30 milyon doz biçiminde teslim edileceğini söyledi ve toplamda aşının 90 milyon olacağını belirtti.

Rus aşısı Sputnik V için de bilgilendirmede bulunan Koca, aşının 6 ay içinde 50 milyon doz geleceğini söz ederek sevkiyatın bu ay başlamasının beklendiğini duyurdu.

Kaynak: Para Tahlil

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu