Ekonomi

Cotton Box, marka algısını dizilerle güçlendiriyor

Osman Nuri BOYACI

DENİZLİ – Denizli’de mesken dokumacılığı dalında eser çeşitliliği, yurtiçinde bini aşan bayi ağı, yurtdışında 10 mağazası, 450 satış noktası, online platformda yurtiçinde 50 satış kanalında eserlerini kendi markasıyla tüketiciye ulaştıran Cotton Box, marka bilinirliğini ekranların ünlü dizileriyle güçlendiriyor. Cotton Box İdare Heyeti Lideri Nuri Turgut, nevresimden battaniyeye, uyku setlerinden yorgana 500’e yakın eserlerini bugüne kadar 258 dizide izleyicinin beğenisine sunduklarını söyledi. Konut dokumacılığının başşehri Denizli’de 33 yıl evvel kurulan Sümaş Dokuma, fason üretim yerine kendi markasıyla istikrarlı bir büyüme amacıyla yola çıkarak Cotton Box markasını oluşturdu. Mağazalarının yanısıra web sitesinde yer alan 500’e yakın eseriyle yurtiçinde ve yurtdışında da satış yapan Cotton Box, pandemi periyodundaki ağır talep artışıyla e-ticaretteki hissesini artırdı.

‘Dizi dalı dünyaya açıldı’

Yurtiçinde ve yurt dışında marka bilinirliğini güçlendirmek için tüm kanalları odağına alan Cotton Box, televizyon kanallarının sevilen dizilerine de sponsor olarak nevresim ekibinden yorgana, banyo ekibinden çeyiz setine eserlerini izleyicinin beğenisine sunuyor. Bugüne kadar Yüzleşme, Sadakatsiz, Ramo, Akıncı, Maraşlı, Gönül Dağı, Melek, Kırmızı Oda, Doğduğun Mesken Kaderindir, Çukur, Menajerimi Orta, Babil, Masumiyet, Şahsiyet üzere 258 diziye sponsor olan Cotton Box, yalnızca yurtiçinde değil, Türk dizilerinin yayınlandığı coğrafyalarda da tüketicinin dikkatini çekiyor. Türk dizi bölümünün son yıllarda kıymetli gelişme kaydettiğini söyleyen Nuri Turgut, “Şirket olarak markalaşarak istikrarlı bir büyüme hedefliyoruz. Mesken dokuması kesiminde Türkiye’nin en bilinen birinci üç markasından biriyiz. Marka bilinirliğimizi güçlendirmek için tüm platformlarda yer alıyoruz. Dizi sponsorlukları da bunlardan biri. Türk dizi bölümü son devirde değerli bir etap kaydetti, dünyaya açıldı. Dizilere sponsor olarak eserlerimizin tanıtımını yapıyor, logomuzla markamızın bilinirliğini artırıyoruz. Şu an yayında olan 30’dan fazla dizide sponsorluğumuz sürüyor” dedi.

‘E-ticaret yatırımlarını odağımıza aldık’

Pandemi sürecinde e-ticaretin 6-7 yılda yakalayacağı büyümeyi 8-10 ayda yakaladığını söyleyen Nuri Turgut, marka olarak e-ticareti büyüme odağına aldıklarını söyledi. 2020 yılında e-ticaret kanalında önemli bir sipariş artışı yaşadıklarına dikkat çeken Turgut, “E-ticaret toplam ciromuzun yüzde 28’ini oluşturuyor. Pandemiyle gelen dönüşüme bağlı olarak biz de yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. 5’er yıllık iki yol haritası planlamasıyla evvel yurtiçi sonrasında bütün yurtdışını kapsayacak biçimde bir internet ticareti yatırımımız var. E-ticarette marka bilinirliğimiz çok yüksek. Bu yüzden önemli olarak taklit ve sahtecilikle uğraşıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu