EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Çin’den ABD’ye İsrail-Filistin sıkıntısının tahlili için takviye daveti

BM Güvenlik Kurulu, İsrail ve Filistin ortasında giderek yükselen tansiyon ve İsrail’in Gazze’ye yönelik hava ataklarını görüşmek için 3. sefer toplandı.

BM Güvenlik Kurulu mayıs ayı periyot başkanlığını yürüten Çin’in Dışişleri Bakanı Vang Yi, İsrail-Filistin gerginliğinin tehlikeli boyutlara ulaştığına dikkati çekerek memleketler arası toplumu derhal hareket etmeye çağırdı.

Çin’in sivillere yönelik hücumları kınadığını belirten Vang, İsrail ve Filistin’e birinci olarak ateşkes ve şiddete son vermeleri teklifinde bulundu.

ABD’yi BM Güvenlik Kurulunun sorunun tahliline yönelik uğraşlarını engellemekle suçlayan Vang, “ABD’ye adil bir tavır sergileme ve sorumluluklarını yerine getirme daveti yapıyoruz. ABD, gerginliğin azaltılması, itimadın tesis edilmesi ve siyasi tahlil için memleketler arası toplumla birlikte BM Güvenlik Kuruluna dayanak vermeli.” dedi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu