EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Çin’de hizmet ihracatı yükselişe geçti

Çin’de, hizmet dış ticaretinde mart ayında yüzde 7,9’luk artış görüldüğü ve hizmet dış ticaretinin geçen yıl prestijiyle birinci sefer olumlu büyümeye geçtiği bildirildi. Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng olağan basın toplantısında, Çin’in hizmet ticaretinde istikrarlı güzelleşme eğiliminin bu yıl da sürdüğüne işaret etti.

Sözcü, yılın birinci çeyreğinde hizmet dış ticareti hacminin 1 trilyon 158 milyar 190 milyon yuana ulaşarak, yıllık bazda yüzde 0,5 arttığını belirtti. “Mart ayında hizmet dış ticaretinde yüzde 7,9’luk artış kaydedildi. Hizmet dış ticareti geçen yıl prestijiyle birinci sefer müspet büyümeye geçti” diye konuşan Gao, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hizmet ticaretinin gelişmesine dayanak olan çeşitli siyasetlerin uygulanmasıyla ve iş ortamının daima güzelleştirilmesiyle birlikte, bu yıl Çin’in hizmet ticaretindeki büyüme eğiliminin devam etmesi bekleniyor. Fakat Çin’de hizmet ticaretinin gelişimi, dünyada salgın durumunda belirsizliğin bulunması, ülkeler ortasındaki işçi bağlantısının sınırlanması ve hizmet ticaretinde memleketler arası rekabetin güçlenmesi üzere belirsizlik ögeleriyle karşı karşıya.”

Kaynak: tr.investing.com

Kaynak: Para Tahlil

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu