EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Çin, Everest Dağı’na tırmanışları COVID-19 nedeniyle durdurdu

Çin haber ajansı Xinhua’nın bildirdiğine nazaran, dünyanın en yüksek doruğu Everest Dağı’na COVID-19 tasası nedeniyle tırmanma teşebbüsleri durduruldu, Çin Genel Spor yönetimi yasağı doğruladı.

Nepal ve Çin’de 2020’de COVID-19 nedeniyle Everest Dağı’na tırmanılmasına müsaade verilmemişti.

Çin, 10 Mayıs’ta Nepal tarafından tırmanan dağcılarla temas yoluyla COVID-19’un bulaşmasını önlemek maksadıyla Çin tarafından tırmananları ayıran bir çizgi kurmayı planladığını açıklamıştı.

Dağ turizminden elde edilen gelirin iktisadında büyük hisseye sahip olduğu Nepal, turizmi biraz olsun canlandırmak emeliyle bu yıl 408 dağcıya Everest’e çıkış müsaadesi vermişti.

Nepal ile Çin hududunda yer alan Everest Dağı’nın tepesi, 8 bin 848 metre yüksekliği ile “dünyanın en yüksek doruğu” pozisyonunda bulunuyor.​​​​​​​

Nepal’de son 24 saatte tespit edilen 8 bin 46 yeni olayla ülkedeki toplam COVID-19 olay sayısının 447 bin 704’e yükseldiği bildirildi.

Açıklamada, COVID-19’a bağlı can kaybı sayısının 187 artarak 4 bin 856’ya çıktığı belirtildi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu