Genel

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Akıl Sınırlarını Zorlayarak İslam’a Saldırdı!

Yolsuzluk nedeniyle İzmir’de Menemen Belediyesi’ni kaybeden CHP, yenilginin faturasını İslam’a saldırarak çıkarmaya çalıştı.

Yolsuzluk nedeni ile İzmir’de Menemen Belediyesi’ni kaybeden CHP, faturasını İslam’a saldırmakla kesti. Kura çekiminde AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan’ın belediye başkanı olarak seçilmesini çekemeyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, tepki çeken açıklamalar yaptı. Yücel’in tepki çekecek açıklamalarına Cumhur İttifakından da sert tepki geldi.

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçları ile görevinden alınmasının ardından belediye meclisinde gerçekleşen kura çekiminde AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan’ın belediye başkanı olarak seçilmesini hazmedemeyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, skandal sözler kullandı.

Yücel yaptığı çirkin açıklamasında, “Burası CHP ile milli mücadele ile özdeşleşmiş bir ilçe. Devrim şehidi Kubilay’ın başını keserek şehit edenler, cumhuriyet karşıtı yobazlar o zaman burada tekbir getirerek zafer nidaları ile dolaştılar. O gün seçim yapıldığında adaletsizlikle, hile hurdayla kazananlar yine tekbir getirerek Menemen Belediyesi’ni teslim aldılar” açıklamalarına Cumhur İttifakından sert tepki geldi.

HAZMEDEMEYİNCE SALDIRMAYI TERCİH ETTİ

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Yücel’in sözlerine tepki göstererek , “CHP, Menemen Belediyesi’ni usulsüzlükleri ve kendi zafiyetleri nedeniyle kaybettiğini unutmuş. Bulundukları ithamlar, hazımsızlıklarının ürünüdür! Menemen’de bir ses yükseldiyse; yasaların ışığında, adaletin güçlü sesi yükselmiştir!

SİYASİ AHLAKA SIĞMAZ

Kendi gerçeklerinden bu ithamlarla ve pişkinlikle kurtulamazlar. Ayrıca, birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde; toplumu bu türlü asılsız, mübalağa ötesi ve nefret söylemleriyle kışkırtmaları siyasi ahlaka sığmaz” sözleriyle tepki gösterdi.

HADDİNİ BİLSİN

Sabah’ın haberine göre, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise, “CHP İl başkanı haddini bilsin. Müslümanlara hakaret etmesin. Dinimizle kimsenin oynamasına izin vermeyiz. Keşke belediyeyi soyanlarla ilgili de konuşsaydı” dedi.

Kaynak:haber365.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu