Ekonomi

ByteDance CEO’su Zhang Yiming misyonunu bırakıyor

ByteDance’in kurucusu Zhang Yiming’in, tanınan görüntü uygulaması TikTok’un ardındaki kümenin CEO’luğu vazifesinden yıl sonunda istifa edeceği duyuruldu.

ByteDance’ı neredeyse on yıl evvel kuran 38 yaşındaki Zhang, TikTok ve kardeş Çin platformu Douyin dahil olmak üzere tanınan uygulamalar geliştiren Pekin merkezli kümesi ABD-Çin gerginliği devrinde yönetmişti.

ByteDance’ten yapılan açıklamada, Zhang’in yerine kurucu ortak ve insan kaynakları yöneticisi Liang Rubo’nun geleceği belirtildi.

TikTok, geçtiğimiz yıl ABD ve Çin ortasındaki tansiyona dahil oldu ve eski lider Donald Trump idaresi, Çin görüntü uygulamasını ulusal güvenliği tehdit etmekle suçlayarak, uygulamayı yasaklamaya yahut denizaşırı operasyonlarını Amerikalı bir alıcıya satmaya zorlamaya çalışmıştı.

Şirketin, TikTok’un Amerikan operasyonlarının yine yapılandırılması konusunda ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi ile görüşmeleri sürüyor. Biden idaresi şubat ayında, Trump’ın TikTok’u yasaklama gayretlerini gözden geçirdiğini söylemişti.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu