EkonomiGenelGüncel

BioNTech açıklaması: Haziran, temmuz aylarında 50 milyon sayısına ulaşacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin’in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Şurası toplantısına görüntü konferansla katılacağını bildirdi.

Bakan Koca, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine, Sinovac firmasının CoronaVac aşısına ait üretim yetkisinin verildiğini, fakat bunun birkaç ay içerisinde gerçekleşemeyeceğini belirten Bakan Koca, bu hafta içinde değerli oranda Sinovac aşısı beklediklerini kaydetti.

BioNTech aşısına ait de bilgi veren Koca, toplam 90 milyon dozdan fazla aşının temin edilmesi istikametinde mutabakatların yapıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Uğur Şahin’in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Konseyi toplantısına görüntü konferansla katılacağını belirten Koca, “O sayılar bu hafta Uğur hocanın ağzından duyulsun istiyorum.” tabirini kullandı.

Aşı kampanyasını güçlü bir formda yapmak istediklerini söyleyen Koca, Şahin’i haziran başında Türkiye’ye davet ettiklerini de lisana getirdi.

Toplumsal bağışıklık konusunun haziran yahut temmuz aylarında sağlanabileceğini, bunun eylül ayına kalmayacağını tabir eden Koca, haziran, temmuz aylarında, BioNTech aşısında 50 milyon sayısına ulaşacaklarını söyledi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu