EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Biden, zenginlerden alınan vergileri artırmayı planlıyor

The New York Times’ın bahse yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Biden’ın iktisat planının ikinci ayağını oluşturan “Amerikan Aileler Planı” kapsamında daha evvel planlananın tersine sağlık harcamalarını genişletmeye yönelik düzenlemelerin yer almayacağı aktarıldı.

Haberde, toplam kıymeti 4 trilyon doları bulması beklenen iktisat planının bir sonraki etabında çocuk bakımı ve eğitim üzere harcamaların finanse edilmesi için zenginlerden alınan vergilerin artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Yetkililerin daha evvel sağlık hizmetlerinde 700 milyar dolara varan genişleme planladığı anımsatılan haberde, sağlık hizmetleri için başka teşebbüste bulunulacağı tabir edildi.

Haberde, Biden’ın “Amerikan Aileler Planı”nın ayrıntılarını gelecek hafta açıklayacağı belirtilerek, planlanan harcamaların karşılanması için birtakım vergi artışlarının önerileceği aktarıldı.

Haberde, bu kapsamda 2017’de Donald Trump’ın vergi reformuyla yüzde 37’ye indirilen en üst gelir vergisi diliminin yüzde 39,6’ya yükseltilmesinin planlandığı bildirildi.

Ayrıyeten Biden’ın 1 milyon dolardan fazla kazananlar için sermaye karları üzerindeki vergileri de artıracağı ve kelam konusu vergi oranını yüzde 20’den yüzde 39,6’ya çıkaracağı kaydedildi.

Yetkililerin başka muhtemel vergi artışlarını görüştüğüne de işaret edilen haberde, vergi düzenlemelerinin Biden’ın yılda 400 bin dolardan az kazanan bireyler yahut hanehalkları üzerindeki vergileri artırmama vaadiyle uyumlu olacağı tabir edildi.

ABD Lideri Joe Biden, nisan ayı başında, iktisat planının birinci ayağını oluşturan ve “Amerikan İstihdam Planı” olarak isimlendirilen 2,3 trilyon dolarlık altyapı paketini açıklamıştı.

Ulaşım ve bağlantı altyapısının geliştirilmesi ile üretimi yine canlandırmayı hedefleyen pakette, yol ve köprü üzere yatırımların yanı sıra iklim değişikliğiyle çaba ile insani hizmetlerin artırılmasına yönelik projeler de yer almıştı.

ABD Hazine Bakanlığı ise 7 Nisan’da, Biden’ın açıkladığı 2,3 trilyon dolarlık altyapı paketini finanse edecek ve kurumlar vergisine yönelik düzenlemeleri içeren vergi planının ayrıntılarını paylaşmıştı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu