Ekonomi

Bayramda çikolata satışı yüzde 22, Türk kahvesi satışı yüzde 70 arttı

Kahve Dünyası online mağazası bilgilerini açıkladı. Buna nazaran bu Ramazan Bayramı’nda geçen yıla kıyasla çikolata satışı yüzde 22, Türk kahvesi satışı ise yüzde 70 oranında artış kaydetti.

Şirketlerin; çalışanlarına bayramda çikolata ikram etme geleneği pandemide de değişmedi. Uzaktan çalışma sistemine geçen kurumlar, bayram çikolatalarını çalışanlarının meskenlerine gönderdi.

Kahve Dünyası online satış bilgilerine nazaran; satın alım yapan müşterilerin toplumsal yarar yaratacak eser ve hizmetleri bu süreçte de tercih ettiği görüldü. Markanın kurumsal toplumsal sorumluluk alanında satışa sunduğu ve gelirlerinin bir kısmını Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’na aktardığı uygunluk kutuları satışı bu bayram ikram edilen eserler ortasında yer aldı. Elde edilen datalar çerçevesinde görüldü ki tüketiciler ailelerine gönderdiği bayram ikramlarında toplumsal yarar konusunda da daha hassasiyet gösterdi.

Bu bayramda da birinci tercih Türk kahvesi ve çikolata

Kahve Dünyası online datalarına nazaran, klasik bayram ikramı olan çikolataya bu yıl da ilgi büyüktü. Bayram çikolatası siparişleri geçtiğimiz yılki Ramazan Bayramına oranla yüzde 22 artış gösterdi. Çikolatanın yanında yeniden bir bayram klasiği olan Türk Kahvesi de online olarak en çok sipariş verilen eserler ortasında yer aldı. Tüketicilerin bu bayramda geçtiğimiz bayrama oranla Türk kahvesi siparişleri yüzde 70 oranında arttı. Türk Kahvesinin yanı sıra aromalı filtre kahve seçenekleri ağır ilgi gördü.

Şirketler, çalışanlarına çikolata armağan etmeye devam etti

Pandemi sürecinde birçok kurumun çalışanları işlerini konuttan sürdürüyor. Çalışma kültüründeki bu değişim şirketlerin klâsik bayram çikolata ikramına pürüz olmadı. Birçok şirket çalışanlarının bayram çikolatasını bu sefer çalışanlarının meskenlerine gönderdi. Kahve Dünyası online mağaza datalarına nazaran kurumsal siparişler geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 35 oranında artış gösterdi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu