EkonomiGenelGüncel

Bakan Koca açıkladı: Sputnik aşısı mayısta gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Konseyi Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada, “(COVID-19) Aşı programıyla toplumsal bağışıklığı elde etmeden eski günlerimize dönmek kolay olmayacak.” tabirini kullandı.

Koca, “Türkiye, Sputnik V aşısından 6 ay içinde 50 milyon doz almak için muahede imzaladı. Birinci sevkiyat mayıs ayı içinde gerçekleşecek.” dedi.

“BioNtech aşısının iki dozu ortasındaki müddet 6-8 hafta olacak”

“BioNtech aşısının iki dozu ortasındaki müddetin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir.” diyen Bakan Koca, “Aşı tedariki önümüzdeki iki ay için güçleşiyor fakat sonrasında aşı bolluğu yaşanması bekleniyor.” halinde konuştu.

“İstanbul’da 5 vatandaşımızda Hindistan varyantı gözlendi”

Koca, İstanbul’da 5 vatandaşımızda Hindistan varyantı gözlendi. Bu varyant birinci kere görüldü ve hadiseler izolasyon altında takip ediliyor.” sözünü kullandı.

Yerli inaktif aşı

Yerli inaktif aşı ile ilgili olarak da Bakan Koca, “Önümüzdeki birkaç gün içinde faz-3 denemelerinin hazırlıkları başlayacak. Bu yaygın kullanım öncesi son basamaktır.” dedi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu