EkonomiGenelGüncel

Ayasofya Camii’nde 87 yıl sonra birinci Ramazan Bayramı namazı kılındı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 87 yıl sonra birinci Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazı, koronavirüs önlemleri kapsamında caminin içi ve etrafında vatandaşların iştirakiyle eda edildi.

İstanbul’un 1453’teki fethinden müzeye çevrildiği 1934’e kadar cami olarak kullanılan ve 86 yıllık müze işlevinin akabinde 24 Temmuz 2020’de tekrar ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde, birinci Ramazan Bayramı namazı kılındı.

Sabah namazı ve Ramazan Bayramı namazını kılmak isteyen vatandaşlar erken saatlerden itibaren Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ne geldi. COVID-19 önlemleri kapsamında içeriye hudutlu sayıda kişi alınırken vatandaşların bir kısmı de cami avlusu ve meydanda saf tuttu.

Sabah namazı sonrası Kur’an-ı Kerim okunurken, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, dua yaptırdı. Bayram namazını ise Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gelenek üzerine minbere kılıçla çıktı.

TBMM Lideri Mustafa Şentop ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fatih Belediye Lideri Ergün Turan da bayram namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kıldı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu