Ekonomi

ATO’dan düşük cirolu bölümlere dayanak talebi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından esnaf ve sanatkarlara yönelik dün paylaştığı yeni takviye paketini kıymetlendiren Ankara Ticaret Odası (ATO) Lideri Gürsel Baran, düşük cirolu birtakım kesimler için de takviye talebinde bulundu.

Esnaf ve gerçek kişi ticari işletmeler için sunulan takviyenin, işletmelerin sürdürülebilirliği açısından kıymetli olduğuna dikkat çeken Baran, belirlenecek bir limitin altında ciro yapan sermaye şirketleri ve kimi dalların de dayanak kapsamına alınmasını talep etti.

Baran, salgın sürecinde iş kaybı yaşayan emlakçı, fotoğrafçı, reklamcı, cep telefonu satıcıları, deri çantacılar, seyahat acenteleri ile kültür ve sanat aktifliği faaliyeti yürüten şirketlerin de destekleme kapsamında yer almaları gerektiğini belirterek, “Tacir dendiği vakit çok büyük cirolar yapıp, kar sağlayan, sermayesi yüksek işletmeler akla gelmemeli. Daha küçük ölçekte faaliyet gösteren üyelerimizin ezaları da göz önüne alınmalı.” sözünü kullandı.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu