Ekonomi

Arçelik, Corensis Sağlık Kiosku ile teması azaltacak

Arçelik, yeni aygıtı Corensis Sağlık Kiosku sağlık dalının hizmetine sundu. Tele-sağlık tahlili Corensis Sağlık Kiosku, acil servislerde hastaların sağlık çalışanları ile temasını azaltarak, oksijen satürasyonu, EKG, tansiyon, teneffüs, nabız, ateş, uzunluk ve kilo üzere temel sağlık ölçümlerini yapabilmelerine imkân tanıyor, sonuçlarını otomatik ve anlık olarak sağlık işçisi erişimine sunuyor.

Yeni aygıt hakkında bilgiler veren Arçelik Strateji ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, “Corensis Sağlık Kiosku, COVID-19 pandemisi ve dünyada yaşanan olağanlaşma sürecinde, sağlık çalışanlarının verimli çalışmasının sağlanması, hasta ile temasın minimumda tutulması ve hastaya en kısa müddette teşhis konabilmesine takviye olacak bir eser. Objelerin interneti ve buna bağlı birçok akıllı sensör ve uygulama ile tele sağlık konusunda yenilikçi bir bakış açısı getiren Corensis Sağlık Kiosku ile gayemiz, hastaların EKG, tansiyon üzere temel sağlık ölçümlerini kendi kendilerine gerçekleştirebilmelerini sağlamak. Böylelikle hastaların temel sağlık ölçümlerini yapabildikleri, sağlık bilgilerini tek noktadan yönetebilecekleri ve hatta online doktor görüşmelerini gerçekleştirebilecekleri sağlık noktaları olarak konumlayarak, Corensis Sağlık Kiosku’nu iş yerleri, aile sıhhati merkezleri, okullar, havalimanları, eczaneler üzere birçok farklı noktada kullanıma sunabileceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu