Ekonomi

Amazon MGM’i 9 milyar dolara almak için görüşmelere başladı

Klasik medya kümeleri, talebe bağlı görüntü (video-on-demand) işinde büyük teknoloji şirketleriyle rekabet etmek için büyüme yarışına girerken, daldaki konsolidasyon pazartesi günü Discovery ve WarnerMedia’nın birleşmesiyle yine alevlendi.

Birinci çeyrekte 403 milyon dolarlık gelir ve 29 milyon dolarlık net gelir açıklayan MGM’nin en büyük hissedarı olan hedge fonu Anchorage Capital, finansal krizin akabinde iflas planının bir modülü olarak 2010 yılında stüdyonun borcunu satın almaya başlamıştı.

Amazon, geçtiğimiz hafta çalışanına uzun müddettir şirkette genel müdür yardımcılığı yapmış olan Jeff Blackburn’ün yeni bir küresel medya ve cümbüş tertibini yürütmek için şirkete geri döneceğini duyurmuştu. Oluşturulan tertip, Prime Görüntü hizmetinden canlı yayın hizmeti veren Twitch’e kadar, Amazon’un cümbüş içeriğinin geniş kısmını bünyesinde barındıracak.

Amazon 2020 yılında, Prime aboneleri için müzik ve görüntü içeriği oluşturma, edinme yahut lisanslama harcamalarını 2019’daki 7,8 milyar dolardan, 11 milyar dolara artırmıştı. Şirket ayrıyeten, NFL ile yapılan Perşembe Gecesi Futbolu’nu yayınlamak üzere yıllık yaklaşık 1 milyar dolar pahasında bir muahede dahil olmak üzere spor karşılaşmalarının canlı yayın hakları satın almıştı.

Amazon CEO’su Jeff Bezos hissedarlara gönderdiği bir mektupta, Amazon Prime’ın 200 milyon üyeyi aştığını duyurmuştu.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu