EkonomiGenelGüncel

Akşener: Siyasetçi, milletiyle sandıkta helalleşir

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM küme toplantısındaki konuşmasına İsrail’in Filistin’e düzenlediği hücumları kınayarak başladı. Memleketler arası topluma, Filistinlilerin yanında birlik olma daveti yapan Akşener 19 Mayıs, Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı.

Pandemi ile çaba kapsamında alınan tedbirlere reaksiyon gösteren Akşener, “Ekonomik ve toplumsal dayanak paketleri olmadan, kapsamlı bir aşı planlaması yapılmadan uygulanan kapatmalar, ne yazık ki vatandaşlarımız için, COVID kadar büyük bir belaya dönüştü. 16 Mayıs itibariyle, yaklaşık 26 milyon doz aşılama yapılabilmiş. Hala, en az 44 milyon aşılama yapılması gerekli. Bu gaye için de en az 88 milyon doz aşı daha lazım. Yani, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile zincirlerini kırmış, kelepçelerinden kurtulmuş Erdoğan ve arkadaşlarının, harikulâde süratli idare anlayışıyla gidersek, 13 ay daha lazım… Beceriksizliğe bakar mısınız? El alem aşıları bitirip, olağana dönmeye başlamış, bizim daha 13 ayımız var. İşte size, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin üstün idare kabiliyeti. Yazıklar olsun.” diye konuştu.

Akşener’in konuşmasında şunları kaydetti:

“AK Parti’nin milletinden kopuk, ‘ben yaptım oldu’ zihniyeti yüzünden, milletimiz güç günler geçiriyor. Üç haftalık tam kapanmanın, mecburî olduğunu, bir türlü kabul etmek istemediler. Nihayetinde, lebalep kongreler bitip, olay sayıları ve vefatlar tepe yapınca, Ramazan ayında, ismini ‘Tam kapanma’ koydukları, tuhaf bir uygulamaya gittiler. İsmi tam kapanma, fakat kentlerde trafik var. İsmi tam kapanma, ancak sokaklarda beşerler var. İsmi tam kapanma, lakin yasaklardan 20 milyona yakın insanımız muaf. Pekala sonuç? Sonuç ortada. 5 binin altına inecek denen olay sayısı, 10 binin üzerinde. Kelamda tam kapanma sürecinde bir sefer daha gördük ki bu güç günlerde, millet olarak maalesef yalnızız. Sonuçta yarı sürü bağışıklığı, yarı kapanma, yarı açlık, yarı toklukla, yalan-yanlış bir süreci daha geçtik.

Ekonomik ve toplumsal takviye paketleri olmadan, kapsamlı bir aşı planlaması yapılmadan uygulanan kapatmalar, ne yazık ki vatandaşlarımız için, COVID kadar büyük bir belaya dönüştü. 16 Mayıs itibariyle, yaklaşık 26 milyon doz aşılama yapılabilmiş. Bunun yaklaşık 15 milyonu, 1’inci doz, yaklaşık 11 milyonu da 2’inci doz. Yani, 15 milyon vatandaşımızın, daha 2 doz aşısını bile tamamlayamamışlar. Hala, en az 44 milyon aşılama yapılması gerekli. Bu gaye için de en az 88 milyon doz aşı daha lazım. Yani, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile zincirlerini kırmış, kelepçelerinden kurtulmuş Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının, inanılmaz süratli idare anlayışıyla gidersek, 13 ay daha lazım… Beceriksizliğe bakar mısınız? El alem aşıları bitirip, olağana dönmeye başlamış, bizim daha 13 ayımız var. İşte size, AK Parti iktidarının hizmet anlayışı. İşte size, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin üstün idare kabiliyeti. İşte size, atanmış bakanların üstün liyakat düzeyi. Yazıklar olsun.”

Akşener konuşmasının devamında, “İşte size, en çarpıcı haliyle AK Parti zihniyeti… Konutuna ekmek götüremediği için, canına kıyan insanlarımızı görmeyip, onun hakkını, yağmacılara tıkır tıkır ödeyecek kadar vicdansız! Epey haramın ortasında, bir de utanmadan milletinden helallik isteyecek kadar yüzsüz! Sayın Erdoğan; Kâfi artık! Milletimizin yakasından bir düşün artık! Sıkıntıyı, yokluğu ve yoksulluğu reva gördüğün bu milletten, hangi yüzle çıkıp da helallik istiyorsun? Ayıptır, günahtır. Bak ben sana gerçek adresleri söyleyeyim; mesela git, Milletimizin alın teriyle kasalarını doldurduğunuz, o beş müteahhitten helallik iste. Mesela git, arpalığa çevirdiğin idare heyetlerine atadığın, gelin, damat ve kayınçolardan helallik iste. Mesela git, Sarayda beslediğin, 5 maaşlı danışmanlardan, yandaşlardan, trollerden ve malum vakıflardan helallik iste.

Daha dün, ‘iş yerleri kapanıyor diyenler palavra söylüyor’ diyordun, Bugün utanmadan, onlardan helallik istiyorsun. Dün, konuta ekmek götüremiyoruz diyen esnafa, ‘abartıyor’ diyordun. Bugün utanmadan, onlardan helallik istiyorsun. Dün, feryat eden çiftçiye, ‘terörist’ diyordun. Bugün utanmadan, onlardan helallik istiyorsun. Alamazsın Sayın Erdoğan. Ekmeği haram ettiğin personelden, helallik alamazsın. Hayalleri haram ettiğin gençten, helallik alamazsın. Tok yatmayı haram ettiğin garibandan, helallik alamazsın. Siftahı haram ettiğin esnaftan, helallik alamazsın. Hasadı haram ettiğin çiftçiden, helallik alamazsın. Yazmayı haram ettiğin gazeteciden, helallik alamazsın. Düşünmeyi haram ettiğin akademisyenden, helallik alamazsın. Kadroyu haram ettiğin öğretmenden, helallik alamazsın. Emekliliği haram ettiğin EYT’lilerden, helallik alamazsın. Takdiri haram ettiğin sağlıkçılardan, helallik alamazsın. Huzuru haram ettiğin bayanlardan, helallik alamazsın. Aşıyı haram ettiğin milyonlardan, helallik alamazsın. Günahına girdiğin birçok temizden, helallik alamazsın. Bir damla huzuru, iki dirhem tebessümü haram ettiğin milletimizden, helallik alamazsın. Kaz Dağları’ndan, İkizdere’den, Harran’dan, Hasankeyf’ten, Kuzey Ormanları’ndan, Salda Gölü’nden, Soma’dan helallik alamazsın. Türkiye’nin Cennet köşelerinde yapılan haram işlerden helallik alamazsın. Olmaz. Bu türlü yüzsüzlük, bu türlü utanmazlık, bu türlü terbiyesizlik olmaz. Sen haram içinde sefa sürerken, dar günde tek başına bıraktığın milletimizden, artık çıkıp da helallik alamazsın Sayın Erdoğan.” tabirlerini kullandı.

Seçim daveti

“Ama illaki helalleşmek istiyorsan, ben sana yolunu söyleyeyim. Siyasetçi, milletiyle kürsüden attığı nutukla helalleşmez. Siyasetçi, milletiyle sandıkta helalleşir.” diyen Akşener, “Madem helallik alacaksın, evvel aziz milletimizin önüne sandığı getireceksin, helalliği o denli isteyeceksin. Sandığı getireceksin, milletimiz sana ne diyecek göreceksin. O denli kürsülerden üfürmekle olmaz. Halep oradaysa, arşın burada. Madem helallik alacağına eminsin, buyur bakalım, hodri meydan! Sayın Erdoğan; benim söylediklerimi duymazdan geliyorsun, biliyoruz. Tahlillerimizi, tekliflerimizi görmezden geliyorsun, onu da biliyoruz. Sen istediğin kadar duymazlıktan gel, o gür sesi durduramayacaksın. TRT ve Meclis televizyonu istediği kadar sansürlesin, o sesi kesemeyeceksin. Senin havuz medyan varsa, milletimizin burada bir kürsüsü var. 5 maaşlı danışmanların AK Parti’si varsa, işsiz gençlerin, atanamayan öğretmenin, EYT’linin ÂLÂ Parti’si var. Milletin parasıyla sefa sürenlerin, 5 müteahhidin, Tayyip Abi’si varsa, esnafın, çiftçinin, işçinin Meral Ablası var. Haydi görelim bakalım, el mi yaman, beyefendi mi yaman?”

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu