EkonomiGenelGüncel

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten ABD Dışişleri Sözcüsü’ne reaksiyon

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price’ın kelamlarına ait açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın amaç alınmasını kınayan Çelik, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı’mızı antisemitizmle suçlamak mantıksız ve hakikat olmayan bir yaklaşımdır. Bu, Cumhurbaşkanı’mız hakkında söylenmiş bir palavradır. Cumhurbaşkanı’mız antisemitizme karşı çok güçlü bildiriler vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Antisemitizmi ve İslam düşmanlığını uğraş edilmesi gereken nefret hatalarının başına koymaktadır. Netanyahu hükümetinin zulmüne dayanak verenlerin kendi vicdan açıklarını Cumhurbaşkanı’mız hakkında palavra söyleyerek kapatması mümkün değildir. ABD Dışişleri, bu açıklamasıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın Musevilere karşı kelamlar sarf ettiği biçiminde palavra bir beyanda bulunmuştur. Bu tutum ABD’nin İsrail’e verdiği orantısız ve haksız takviyenin sonuçlarıyla yüzleşmekten kaçtığını ortaya koymuştur.”

Filistin’de çocukları ve sivil mazlumları katledenlere duyulan reaksiyonun her bakımdan haklı ve insanlık gereği olduğuna değinen Çelik, bu noktada susanların kendilerine laf söylemeye hakları olmadığı üzere çarpıtma yapmalarının hadlerine olmadığını söyledi.

Çelik, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanı’mızın Filistinlileri katledenlere karşı olmasının Musevi zıtlığı olmadığını izah etme gereği bile duymuyoruz. Lakin Filistinlileri katledenlere karşı çıkmayı antisemitizm olarak yaftalayanların Filistin düşmanı olmadıklarını izah etmeleri gerekir. ‘Holokost’ felaketinin bizim devrimizde müfredata girmiş olması bile başlı başına Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ve partimizin antisemitizme karşı olduğunun güçlü bir göstergesidir. Filistinli çocukların katledilmesine ‘İsrail’in kendisini savunma’ hakkı diyerek takviye veren ABD sözcüleri, çatışmayı sonlandırma eforlarından bahsederek Cumhurbaşkanı’mızı kendi görüşlerine katılmaya davet ediyor. Dünyanın vicdanı olan beşerler tüm ülkelerin başşehirlerinde Cumhurbaşkanı’mızın görüşleriyle tıpkı formda İsrail zulmünü protesto ediyor. Cumhurbaşkanı’mızı eleştirenlerin asıl kendi görüşlerinden vazgeçmeleri gerekiyor. ABD Dışişlerini, Cumhurbaşkanı’mızın görüşlerini dikkatle dinlemeye davet ediyoruz. Bu açıklamayı yapanlar, Cumhurbaşkanı’mızı dikkatle dinlerse adalet ve barış için adım atmış olacaklardır.”

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu