EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

Aeroflot Türkiye’ye yapılacak uçuşlar için Rus hükümetinin kararını bekliyor

Rus havayolu Aeroflot haziran ayında Türkiye’ye yapılacak birçok uçuşu iptal ettiğini ve Rusya hükümetinin Türkiye’ye uçuşları tekrar başlatma kararını beklediğini duyurdu.

Rusya geçen ay milyonlarca Rus turist için tanınan bir merkez olan Türkiye’de artan COVID-19 olaylarını münasebet göstererek yapılan uçuşları neredeyse durdurmuştu.

Aeroflot’tan dün akşam yapılan açıklamada, “COVID-19 misyon gücünün müsaade verdiği haftalık iki sefer hariç olmak üzere, haziran ayı için satışları durdurduk ve tüm uçuşları iptal ettik” denildi.

Reuters’a bilgi veren Rus havacılık bölümünden bir kaynak, Rusya’nın Türkiye’ye uçuş yasağını 30 Haziran’a kadar uzatmaya karar verdiğini söyledi, fakat hükümetin COVID-19 önlemlerini belirleyen vazife gücü bu türlü bir kararın alındığını teyit etmedi.

Öbür bir kaynak Reuters’a yaptığı açıklamada Moskova’nın şimdi karar vermediğini söyledi.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere nazaran Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm ve aşı sevkiyatları üzere mevzuları görüşmek üzere dün Rusya’daydı.

Kalın, haberde Rus yetkililerin Türkiye’deki kapanma, şimdiki kademeli açılma ve olay sayılarını yakından takip ettiğini söyledi.

Kalın, “En yakın müddette hem Rus aşısının Türkiye’ye gelmesiyle ilgili hem de turizm döneminin, uçuşların başlaması ile ilgili atılacak adımlar ve sürecin hızlandırılması mevzularında mutabakat sağladık. Önümüzde, yakın vadede bir takvim var. Atılacak adımları, birlikte yakın bir biçimde takip edeceğiz” dedi.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu