EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

ABD’den siber gevenlik ile ilgili yeni kararname hazırlığı

ABD Lideri Joe Biden, siber güvenlik ile ilgili yeni bir başkanlık kararnamesi imzalamaya hazırlanıyor. ABD Ulusal Halk Radyosu’nun (NPR) haberine nazaran, Biden idaresi şu anda siber güvenlik konusunda bir kararname hazırlıyor.

NPR’ye konuşan bir yetkili, Beyaz Saray’ın “SolarWinds” saldırısının akabinde siber güvenliğe ayrıyeten ehemmiyet verdiğini belirterek, kararnamede temel olarak yazılım geliştirme firmalarının sistematik araştırmalarını genişletmelerinin isteneceğini vurguladı.

Biden idaresinin “SolarWinds” konusunda ayrıntılı araştırma yaptığını bildiren yetkili, ülkenin siber güvenliğinin çağdaşlaştırılması konusunda yapılması gereken çok şey olduğunu ve bu türlü bir olayın tekrar yaşanması riskinin azaltılması için çalışacaklarını kaydetti.

Biden’ın 10 Rus diplomatın hudut dışı edileceği açıklaması

ABD Lideri Joe Biden, siber akın teşebbüsü ve başkanlık seçimlerine tesir etmeye yönelik faaliyetlerle kontaklı oldukları gerekçesiyle 10 Rus diplomatın hudut dışı edileceğini açıklamıştı.

ABD Hazine Bakanlığı da siber akın teşebbüsü ve başkanlık seçimlerine müdahale gerekçesiyle Rusya iktisadını amaç alan bir dizi yaptırım duyurmuştu.

Kaynak: Dünya

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu