EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

ABD’de konut satışları beklentilerin altında kaldı

ABD’de konut dataları Nisan’da beklenti altında kaldı. Bugün açıklanan sayılara nazaran;

İnşaat müsaadeleri aylık %0,3 arttı, Mart oranı ise %2,7’den %1,7’ye aşağı istikametli revize edildi. Yıllık bazda ise inşaat müsaadeleri 1 milyon 760 bin oldu, Mart sayısı da 1 milyon 755 bine aşağı taraflı revize edildi.

Konut satışları %9,5 daraldı ve satışlar 1 milyon 569 bin ile beklenti altında kaldı.

ABD’de pandemi sonrası mali takviye paketleri rekor oranda olsa da gelir kaybına uğrayan kesim epeyce fazla ve en çok dar kesitin etkilendiği bu süreç devam ederken düşük kredi imkanına karşı konut alımında azalma var.

ABD iktisadında büyüme beklentisi yüksek, lakin enflasyonun da yükselmeye başladığı yıl içinde gelir istikrarını sağlayabilmek için enflasyon farkının da karşılanması gerekiyor. Son ayda fiyatlardaki artış enflasyon ödemesinin olduğunu gösteriyor. Fiyat artışları ve gelir kaybı nedeniyle konut piyasasında şimdi yüksek bir canlanma yok.

Investing.com

Kaynak: Para Tahlil

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu