EkonomiGenelGüncelİflas Haberi

2021’in birinci çeyreğine teknoloji eserleri damgasını vurdu

Pandemi nedeniyle konuttan çalışma ve eğitimin yaygınlaşması teknoloji eserlerine olan gereksinimi da artırdı. Bu sürece ahenk sağlayacak teknoloji eserlerine olan artışa dikkat çeken İncehesap.com datalarına nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın tıpkı devrine oranla hazır sistem bilgisayar satışları %51, kulaklık satışları %60, hard disk satışları ise %68 oranında artarken, giyilebilir teknoloji eserlerinin satışında da 2,8 kat artış yaşandı. 2021’in birinci çeyreğinde toplam sipariş sayısının %36 arttığına ve ortalama sepet meblağının bir evvelki yıla kıyasla %15 artarak 1.700 TL düzeyini geçtiğine dikkat çeken İncehesap.com bilgileri, sayfa görüntülenme sayılarının da 2 kattan fazla arttığını ortaya koydu.

Elektronik eserleri; en uygun fiyat, en kaliteli hizmet ve emniyetli alışveriş yaklaşımıyla kullanıcılara ulaştırmak üzere 2008’de kurulan İncehesap.com,  2021 yılı birinci 3 ay bilgilerini açıkladı. Pandemi nedeniyle elektronik eserlere olan artışı ortaya koyan datalar;  bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, giyilebilir teknoloji eserleri ve bilgisayar aksesuarlarına olan ağır ilgiyi gösterdi.

İncehesap.com tarafından açıklanan bilgilere nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın tıpkı devrine oranla hazır sistem bilgisayar satışları %51, kulaklık satışları %60, hard disk satışları ise %68 oranında artarken, giyilebilir teknoloji eserlerinin satışında da 2,8 kat artış yaşandı.

Bilgisayar bileşenlerine ağır ilgi

Bu devirde geçtiğimiz yılın birebir periyoduna oranla en çok artış yaşanan kategorilerin başında bilgisayar bileşenleri geldi. Bu kategoriye ilişkin eserlerde; anakart satışlarında yaşanan artış dikkat çekti, bu kategoride satışlar %86 arttı. Meskenden çalışma ve eğitimde en çok muhtaçlık duyulan eserler ortasında yer alan klavye ve mouse satışlarındaki artış da öne çıkan öbür datalar ortasında yer aldı. Klavye satışları 2,1 kat, mouse satışları ise %53 oranında artış gösterdi. Bellek satışlarının %77, monitör satışlarının da 3,6 kat arttığını gösteren datalar, geçtiğimiz periyotta teknoloji eserlerine olan ilginin hacmini de ortaya koydu.

45 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısı 4 kat arttı

Gaming hazır sistemlerden profesyonel oyuncu ekipmanlarına kadar çok geniş bir yelpazede binlerce teknoloji eserini müşterilerine sunan İncehesap.com tarafından açıklanan datalara nazaran; birinci 3 ayda geçen yılın tıpkı devrine oranla kullanıcı sayısında %78 artış yaşandı.  Bu devirde sayfa görüntüleme sayısı 2.1 kat, PC toplama robotu sayfa görüntülenme sayısı ise %57 oranında arttı. Kullanıcı profillerine ilişkin datalar de bir başka dikkat cazibeli artışı gösterdi. Bu devirde bayan kullanıcılarının sayısı 2 kat, 45 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısı ise 4 kat arttı.

Bir günde 400.000 TL’den fazla ciroya ulaştı

Bu periyotta meskenlerinden çalışan profesyonellerin yanı sıra eğitimlerini konutlarında sürdürenler hasebiyle eser satışlarının arttığını düşündüklerini söyleyen İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen; “2021’in birinci çeyreği bizler açısından pek çok kategoride muvaffakiyet gösterdiğimiz bir devir oldu. Bu devirde, 23 Şubat tarihinde yaptığımız 4.000’den fazla satışla bir gün içinde gerçekleştirdiğimiz en yüksek hacimli satış sayısına ulaştık. Tekrar birebir periyotta 18 Şubat tarihinde gerçekleştirdiğimiz satışla da bir günde 400.000 TL’den fazla ciroya ulaştık. Bu devirde kullanıcılarımız; bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, giyilebilir teknoloji eserleri ve bilgisayar aksesuarları kategorilerine ağır ilgi gösterdi. Biz de sunduğumuz kampanyalarla kullanıcılarımıza hayal ettikleri eserlere uygun fiyatlarla ulaşma fırsatı sunduk” dedi.

Kaynak: Para Tahlil

İFLAS Haberi

SEOHaberi.com profesyonel ekibi ile SEO, Dijital Pazarlama, Site içi Optimizasyon ve Sosyal Ağlar hizmeti altında markanızın tüm ihtiyaçlarını siz değerli çözüm ortağımız doğru zamanda, doğru yerde olması için kurumsal SEO çözümleri sunuyor. Markanızı arama motoru üzerinde üst sıralara çıkma adına geliştirebilir, güncel yazıları detaylı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu